Debata na temat miasta- „Co z Grudziądzem?” 30 czerwca 2016

13522797_1087390574642458_8942969368732325403_o

Grudziądzkie struktury Nowoczesnej zapraszają mieszkańców do udziału w panelu dyskusyjnym „Co z Grudziądzem”? Obok głównych przedstawicieli partii politycznych w mieście w debacie weźmie także udział posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Główne tematy, które będziemy chcieli na spotkaniu poruszyć:
– ogólna sytuacja Grudziądza. Czy miasto jest w budowie, czy w ruinie?
– problemy szpitala w kontekście zadłużenia miasta oraz zależności przyczynowo-skutkowe które doprowadziły do obecnej sytuacji
– recepty na wyjście z problemów
– pomysły na dalszy rozwój miasta

Plan dnia:
11.30 konferencja prasowa posłanki „ze szpitalem w tle” – ul. Rydygiera
13.00-15.00 dyżur poselski w grudziądzkiej Marinie przy ul. Portowej 8.
17.30 Panel Dyskusyjny „Co z Grudziądzem?”.

Ze wstępnych rozmów mamy potwierdzenie, że wśród dyskutantów pojawią się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, SLD i  PO.
Jednym z uczestników będzie także Jacek Piotraszewski z Nowoczesnej, swą obecność potwierdził także poseł Paweł Szramka z Kukiz’15.
Chcielibyśmy aby w Panelu wzięło udział jak najliczniejsze grono mieszkańców – bo to do nich głównie skierowana ma być dyskusja. Liczne głosy zaniepokojenia sytuacją w mieście w kontekście szpitala skłoniły nas, Nowoczesną w Grudziądzu, ale także naszą posłankę – Joannę Scheuring-Wielgus jako przedstawicielkę naszego regionu w parlamencie, do szerszego zainteresowania się problemem i do podjęcia odpowiedzialności w tym zakresie, stąd nasza wspólna decyzja o zorganizowaniu otwartego spotkania polityków z mieszkańcami w formule Panelu Dyskusyjnego – gdzie każdy będzie mógł zadać politykom nurtujące go pytania.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w spotkaniu, bo głos mieszkańców jest dla nas, polityków – głosem najważniejszym a trudna sytuacja miasta wymaga pogłębionej dyskusji oraz szerokiej zgody ponad podziałami. Obecnie wydaje się, że tylko tak – znajdując odpowiednią płaszczyznę porozumienia dla wszystkich sił politycznych w mieście, uda się wyprowadzić Grudziądz z obecnych zawirowań.

Facebook:
https://www.facebook.com/events/499000363603758/

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?