Debata o „reformie” edukacji – Toruń 02.03.2017

Niestety nie doczekaliśmy się konsultacji społecznych oraz rzetelnego przedstawienia przyczyn i skutków wprowadzenia reformy edukacji w Polsce.

Z powyższego powodu Nowoczesna Toruń zorganizowała debatę na ten temat.

Do I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, w czwartek, 2 marca 2017 roku, zostali zaproszeni parlamentarzyści, samorządowcy, związkowcy, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty (ci ostatni odmówili).

Słuchacze mieli okazję poznać różne spojrzenia na reformę, na wszystkich poziomach oddziaływania, od parlamentu, przez samorządy, związkowców, do dyrektorów szkół, dydaktyków oraz rodziców.

Wnioski z debaty nie napawają optymizmem. Reforma minister Anny Zalewskiej jest nieprzygotowana, wprowadzi chaos w systemie oświaty i jest eksperymentem na naszych dzieciach. Mniejsze placówki będą walczyć o przetrwanie. Brakuje rzetelnie przygotowanych podstaw programowych. Można odnieść wrażenie, że całość pisana jest na kolanie bez konsultacji. Deforma edukacji nie służy dzieciom. One nie potrzebują chaosu, indoktrynacji i powrotu do przeszłości.

Nagranie z debaty można obejrzeć tu:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1786742188318587&id=1417132788612864

Poniżej fotorelacja ze spotkania.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?