Debata o samorządzie terytorialnym – 20.02

W poniedziałek 20 lutego Nowocześni w Toruniu uczestniczyli w zorganizowanej przez KOD debacie, zatytułowanej „Inicjatywy ustawodawcze PIS, dotyczące samorządu terytorialnego”.
Wśród panelistów prowadzących debatę, znalazła się posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Pozostali uczestnicy dyskusji to: poseł PO Tomasz Lenz, burmistrz miasta Kowal Eugeniusz Gołembiewski i radny miasta Chełmża Marek Jopp. Przysłuchiwali się im zaproszeni prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z miast i gmin województwa kujawsko – pomorskiego, oraz mieszkańcy Torunia i regionu. Debatę prowadzili Makary Wiskirski z KOD oraz Patryk Wawrzyński z Nowoczesnej.
W pierwszej części spotkania paneliści mieli okazję przedstawić swoje doświadczenia, związane z działaniem samorządów różnych szczebli. Zgromadzeni samorządowcy mieli okazję przedstawić swój punkt widzenia.
Po przerwie, uczestniczący w debacie widzowie licznie zabierali głos w dyskusji, analizując potrzebę reformowania istniejącej organizacji samorządów. Dyskutowano też o możliwej zmianie terminu najbliższych wyborów samorządowych. Zebrani zgodzili się, że samorząd i idea samorządności powinny być przedmiotem kolejnych debat.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?