Młodzi Nowocześni – Głosujesz za zakazem handlu? Nie głosuję na ciebie.

24 listopada Sejm RP przegłosował ustawę o zakazie handlu w niedzielę. Nowoczesna od samego początku protestowała przeciwko tej regulacji – w ramach akcji #NieDlaZakazuHandlu oraz przy okazji akcji #KupujęKiedyChcę zbierając podpisy pod apelem do posłów, by nie głosowali za tą ustawą.

Nowoczesna zgłosiła również własny projekt ustawy wprowadzający dwie wolne niedziele w miesiącu, które jednocześnie nie powodowałyby konieczności zamknięcia sklepów – Projekt ustawy o ograniczeniu wykonywania pracy w placówkach handlowych

W najnowszej odsłonie głos zabrali Młodzi Nowocześni z Torunia z akcją „Głosujesz za zakazem handlu? Nie głosuję na ciebie” prezentując na konferencji prasowej sylwetki posłów z regionu głosujących za przyjęciem ustawy. Regulacja ta właśnie uderzy w ludzi młodych, dorabiających w weekendy. Powiedzmy sobie szczerze: posłowie, którzy głosują za zakazem handlu, głosują również za ograniczaniem wolności i przedsiębiorczości Polaków. Według badań ustawa może doprowadzić do likwidacji 36 tys. miejsc pracy, a z sondaży wynika iż ponad 60% społeczeństwa jest przeciwna takiemu zakazowi. Co ciekawe ideologia zawarta w uzasadnieniu przepisu nie uwzględnia życia rodzinnego pracowników stacji paliw, aptek, kwiaciarni, sklepów z pamiątkami, piekarni i innych uwzględnionych w 30 wyłączeniach – te punkty mogą być otwarte bez przerwy.

media:
Młodzi o handlu – TVTorun
Młodzi Nowocześni z Torunia ws. ograniczenia handlu w niedzielę – Radio PiK

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?