Nowoczesna Grudziądz- pracowite wakacje

Mimo, że czas letnich wakacji kojarzy się raczej z wypoczynkiem, koło Nowoczesnej w Grudziądzu intensywnie pracowało. Wymagała tego sytuacja zarówno w mieście, jak i w kraju.

27 czerwca członkowie Nowoczesnej, wraz z przyjaciółmi z KOD oraz grudziądzkimi strukturami SLD i Forum Kobiet ponownie podjęli starania o przywrócenie mieszkańcom Grudziądza refundacji zabiegów In Vitro. Jak pokazują doświadczenia z innych miast, to proces długotrwały, pełen przeszkód piętrzonych przez działaczy PIS, ale jesteśmy zdeterminowani doprowadzić tę sprawę do końca.
https://www.facebook.com/nowoczesna.grudziadz/videos/1416439768404202/

30 czerwca, Nowoczesna Grudziądz publicznie zapytała o bulwersujące działanie kierownictwa szpitala, tolerowane przez władze miasta. Potężne długi, stojącego na skraju bankructwa szpitala, ciążą finansom Grudziądza niczym kula u nogi, tymczasem mieszkańcy dowiadują się o wystawnym bankiecie zorganizowanym przez, zadłużony w parabankach, szpital. Nie ma naszej zgody na bizantyjski tryb życia nieudaczników, finansowany z publicznych pieniędzy. Będziemy drążyć ten temat. 

11 lipca, działacze grudziądzkich struktur Nowoczesnej „wyjaśniali” zawiłości, związane z nieprawidłowościami, trapiącymi miejskie parkomaty. Uważamy, że nadmiar zbieranych informacji może służyć inwigilacji mieszkańców. 

Druga połowa lipca była dla struktur Nowoczesnej w Grudziądzu czasem wytężonego działania i najwyższej mobilizacji. Próba przejęcia władzy sądowniczej w Polsce przez nominatów PIS wzburzyła ogromne rzesze społeczeństwa. Niezłomność oraz bezkompromisowa postawa członków koła Nowoczesnej Grudziądz, bez cienia wątpliwości przyczyniły się do tego, iż także w Grudziądzu udało się utworzyć silny front sprzeciwu dla niedemokratycznych zamierzeń partii rządzącej, czego wyrazem były liczne i wielodniowe protesty przed Sądem Okręgowym w Grudziądzu. Ogromną satysfakcję sprawiły nam zarówno rosnące z dnia na dzień tłumy mieszkańców, uczestniczące w zainicjowanym przez nas proteście, jak i wsparcie, które otrzymaliśmy od grudziądzkich struktur KOD, SLD oraz PO.

Protesty były szeroko relacjonowane przez grudziądzką telewizję. Poniżej prezentujemy materiały telewizyjne zapowiadające i relacjonujące przebieg wydarzeń.
https://youtu.be/fUXNkUOHhLc

https://youtu.be/EC584_EkvYA

W sierpniu, wspólnie z mieszkańcami Grudziądza oddaliśmy hołd żołnierzom, walczącym o wolną Polskę na różnych frontach, w wielu bitwach i kampaniach. Symbolicznym wyrazem naszej pamięci były kwiaty, które grudziądzcy działacze Nowoczesnej tradycyjnie złożyli pod pomnikiem Żołnierza Polskiego.

Zachęcamy wszystkich do obserwowania licznych działań i inicjatyw Nowoczesnej w Grudziądzu, poprzez subskrybowanie naszego kanału na youtube https://www.youtube.com/channel/UClKd6iMqLvF6StPkvbV7Gig

oraz polubienia naszego profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/nowoczesna.grudziadz/?fref=ts

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?