PotrzebyBydgoszczy.pl – nowa akcja społeczna Koła Nowoczesna Bydgoszcz

Potrzeby Bydgoszczy – to najnowsza akcja społeczna przygotowana przez Koło .Nowoczesna Bydgoszcz. Celem akcji jest podjęcie rozwiązywania lokalnych problemów wskazanych przez mieszkańców, które dotyczą konkretnego miejsca, osiedla czy całego miasta. .Nowoczesna Bydgoszcz będzie pomagać w ich rozwiązywaniu poprzez współpracę z odpowiednimi instytucjami miejskimi, radami osiedla czy wspólną pracę z organizacjami społecznymi.

Jako .Nowoczesna Bydgoszcz przeprowadzimy szereg akcji dla mieszkańców, a przede wszystkim z mieszkańcami Bydgoszczy. W sobotę, 6 maja o godzinie 8:00 zaczeliśmy w Fordonie na Białym Targowisku pierwszą akcję pod hasłem Potrzeby Bydgoszczy – mówi Maciej Wojtczak Przewodniczący Koła Nowoczesna Bydgoszcz. – Akcja ta prowadzona jest przez .Nowoczesną w wielu miastach naszego kraju, w tym również w naszym województwie, m.in. w Inowrocławiu , w Świeciu czy Grudziądzu.

Potrzeby można zgłaszać bezpośrednio podczas spotkań, ale również przez specjalnie przygotowaną stronę internetową www.potrzebybydgoszczy.pl, mailem na adres [email protected], a także poprzez profil PotrzebyBydgoszczy na Facebooku.

PotrzebyBydgoszczy.pl to projekt, który wpisuje się w zapowiadane przez Nowoczesną akcje na rzecz mieszkańców Bydgoszczy. Chcemy zrozumieć czego brakuje bydgoszczankom i bydgoszczanom, a następnie rozwiązać te problemy. Zgłoszone do nas potrzeby będziemy kierować do odpowiednich urzędów w celu ich wyjaśnienia. Chcielibyśmy, aby na końcu tego projektu powstał dokument „Lepsza Bydgoszcz”, będący zbiorem kluczowych wyzwań Bydgoszczy i możliwych ich rozwiązań – dodaje Piotr Krzemiński – lider projektu Potrzeby Bydgoszczy.

Podczas spotkania z mieszkańcami Fordonu zgłosiło się do nas kilkadziesiąt osób z różnymi potrzebami dotyczącymi najbliższego otoczenia. Między innymi: zgłoszono potrzebę stworzenia przystanku autobusowego w okolicy Targowiska Białego, zaproponowano stworzenie alejki spacerowej w okolicy fordońskich górek, czy wyrażono sprzeciw w sprawie usunięcia placu zabaw w okolicy ul. Kromera. Te, jak i pozostałe, potrzeby zostaną umieszczone na stronie www.potrzebybydgoszczy.pl, a następnie w imieniu zgłaszających skierujemy pisma do odpowiednich urzędów w celu ich wyjaśnienia i realizacji. Każda ze zgłoszonych potrzeb jest dla nas bardzo ważna, dlatego dziękujemy mieszkańcom Fordonu za poświęcony czas i okazane zaufanie.

Zgłoszone potrzeby skierujemy do odpowiednich urzędów w celu ich wyjaśnienia. Akcja ta ma przede wszystkim zachęcić mieszkańców do większego zainteresowania się sprawami najbliższego otoczenia i pokazania, że mają realny wpływ na to jak wygląda ich okolica – mówi lider projektu Piotr Krzemiński.

.Nowoczesna Bydgoszcz

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?