#RadnyPlus, czyli jak dobrze mieć kolegów w PiS

RadnyPlus konferencja

29 czerwca 2017 roku na konferencji prasowej .Nowoczesna Toruń rozpoczęła nową akcję #RadnyPlus, której celem jest zebranie i przedstawienie opinii publicznej informacji o radnych i samorządowcach powiązanych z PiS, którzy w ostatnim roku skorzystali z „dojnej zmiany” wprowadzonej przez partię rządzącą.

„Ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie”… PiS konsekwentnie realizuje to, co powiedział Prezydent. Gigantyczny skok na stołki to efekt noweli ustawy o służbie cywilnej, małej ustawy medialnej czy innych pomniejszych zmian regulacji lub rozporządzeń ministrów w agencjach. Działania te pozwoliły na wymianę ludzi na swoich, bez konkursów, przeważnie bez odpowiedniego doświadczenia czy nawet wykształcenia. Skala tego zjawiska jest zatrważająca i choć do tej pory zwycięskie partie traktowały spółki skarbu państwa jak łup wyborczy, to prędkość, jakość i ilość zmian jest beprecedensowa. Dobra zmiana trwa dla polityków, działaczy PiS i ich koleżanek i kolegów. W RMT dwóch radnych, natomiast w Sejmiku niemal cały Klub Prawa i Sprawiedliwości skorzystał z programu RadnyPlus prowadzonego przez partię rządzącą. To przejaw hipokryzji partii, która przecież szła do wybrów z hasłami, że trzeba skończyć z nepotyzmem i kolesiostwem na sztandarach. Poza tym, czy przypadkiem radni nie powinni raczej skupiać się na pracy w terenie z mieszkańcami, zamiast latać z jednej rady na drugą?

Poniżej lista wstydu regionalnych radnych i samorządowcach powiązanych z PiS, którzy w ostatnim roku skorzystali z tzw. dobrej zmiany wprowadzonej przez partię rządzącą.

RadnyPlus to kolejny taki program po Misiewiczach czy RydzykPlus.

media:
Posłanka o nepotyzmie – TVToruń
Nowoczesna: PiS nie jest „dobrą zmianą”, tylko „dojną zmianą” – DDTorun.pl
Scheuring-Wielgus: „Dojna zmiana” w gronie radnych PiS – Wyborcza Toruń
.Nowoczesna rozpoczęła w Toruniu akcję #Radny Plus – Polskie Radio PiK
Nowoczesna rozpoczęła akcję #RadnyPlus – ChilliTorun.pl
Nowoczesna rozpoczęła akcję Radny Plus – TVP3 Bydgoszcz

Łatwo o weryfikację tych danych, wystarczy sięgnąć do oświadczeń majątkowych i zobaczyć jak skokowo poszły w górę zarobki samorządowców z PiS, odkąd ich partia rządzi krajem.
Oświadczenia majątkowe radnych – Radni Rady Miasta
Oświadczenia majątkowe – Radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?