Spotkanie Rady Regionu w Zamości k. Bydgoszczy 26.09.2016 r.

20160926_200927

26 września odbyło się w Zamości (w pobliżu Bydgoszczy) trzecie spotkanie Rady Regionu Kujawsko-Pomorskiego Nowoczesnej. W spotkaniu uczestniczył sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka.
W czasie spotkania przewodnicząca miejscowego koła Nowoczesnej Agnieszka Skrzypczyk podzieliła się doświadczeniami z działania koła w małej lokalnej społeczności. Przewodniczący regionu Jacek Warczygłowa omówił zadania, stojące przed strukturami regionalnymi po konwencji programowej w Warszawie. Mając ciekawy program, musimy wychodzić z nim do ludzi i przedstawiać społeczeństwu.
Sekretarz regionu Michał Grzybowski szczegółowo przedstawił problematykę najbliższych wyborów samorządowych. Choć wydaje się, że pozostaje do nich sporo czasu, nie należy lekceważyć związanych z nimi zadań.
Poseł Michał Stasiński zrelacjonował rozwój akcji propagowania In vitro w samorządach regionu i całego kraju. Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław mają postępowanie zaawansowane w różnym stopniu, Grudziądz i Włocławek wkrótce ogłoszą przystąpienie do akcji.
Następnie o sprawach, bieżąco toczących się w parlamencie, opowiedziała posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, a gość – poseł Adam Szłapka – przedstawił postępy organizacji partii w całej Polsce oraz w naszym województwie. Wypadamy dobrze, ale ciągle ogrom pracy przed nami.
Na koniec skarbniczka Magda Lipińska omówiła stan zbierania składek, możliwości finansowe kół i regionu oraz sprawy formalne i proceduralne z tym związane.
Było to bardzo udane, pełne dyskusji spotkanie.


NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?