V Posiedzenie Rady Regionu – 29.06

29. czerwca odbyło się w Bydgoszczy V posiedzenie Rady Regionu Nowoczesnej. W trakcie kolejnego już spotkania Rady, Przewodniczący Regionu Jacek Warczygłowa zapoznał uczestników z bardzo ciekawym raportem z badań, jakie zostały przeprowadzone wśród członków partii Nowoczesna w miesiącach kwiecień/maj. To swego rodzaju lustro, w którym „przejrzała się” partia, chcąc lepiej poznać możliwości i oczekiwania swoich członków. Duża liczba uczestników i szczegółowość pytań, pozwoliły na wyciągnięcie generalizujących wniosków, które służyć będą w dalszej pracy wszystkich organów partii. Ujmując krótko – stanowimy zwarty pod każdym względem monolit, mamy bardzo sprecyzowane, niemal jednorodne poglądy, mamy wiele chęci do wspólnego działania. Niestety, ze względu na bardzo szczegółowy charakter badania, jego wyniki nie mogą być upublicznione.

W pozostałej części posiedzenia Sekretarz Regionu Michał Grzybowski omówił stan przygotowań regionu i kół do wyborów samorządowych, wsparł go Przewodniczący Koła w Grudziądzu Michał Dzięcielewski, który sugerował natychmiastowe zwiększenie aktywności w swoich miastach. Przedstawiono także syntetyczną informację na temat finansów regionu oraz dotyczącą systematyczności płacenia składek.

Poinformowano, że nową regionalną koordynatorką ds. kadr została Agnieszka Walczak z Włocławka.
Regionalne struktury Nowoczesnej rozpoczęły już prace nad samorządowym programem Nowoczesnej dla regionu kujawsko-pomorskiego. Podobne działania trwają także w innych regionach. Koordynatorem prac w kujawsko-pomorskim został Piotr Krzemiński z koła w Bydgoszczy.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus przedstawiła przebieg prac naszych posłów w Sejmie i opowiedziała o nowych zespołach parlamentarnych, tworzonych z inicjatywy Nowoczesnej.
Przewodniczący Jacek Warczygłowa poinformował o przebiegu prac nad nowym statutem partii, ilości nadesłanych poprawek i uwag oraz przewidywanych terminach jego przyjęcia. Po zarejestrowaniu nowego statutu, w związku ze zbliżającym się końcem kadencji władz, członkowie partii dokonają wyboru władz wszystkich szczebli na nową kadencję.
Kolejne spotkanie Rady Regionu będzie miało miejsce już po wakacjach.

    

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?