VI posiedzenie Rady Regionu – 08.09


8 września odbyło się we Włocławku VI posiedzenie Rady Regionu. Na początku Rada zajęła się wynikami prac zespołu, który przygotował podstawowe punkty strategii programowej dla Regionu. Temat zreferował szef zespołu Piotr Krzemiński. Dyskusja przyniosła kilka nowych pomysłów, których z oczywistych przyczyn, na razie nie możemy upublicznić.

Następnie Michał Grzybowski przedstawił stan przygotowań do wyborów samorządowych, punktując obszary wymagające większego zaangażowania.

Jako kolejny, głos zabrał Jacek Warczygłowa, który przedstawił zebranym podstawowe zmiany, jakie wprowadził nowy statut partii. Intencją zmian było uporządkowanie zauważonych braków oraz reakcja na zgłaszane przez członków partii nieścisłości i niekonsekwencje. Zmiany choć nieliczne, to jednak mają konsekwencje dla praktyki działania oraz sposobu wyborów poszczególnych władz. W konsekwencji przyjęcia nowego statutu, postanowiono przeprowadzić wybory na wszystkich szczeblach partii. Wrzesień przeznaczono na wybory w kołach, październik na wybory w regionach, natomiast w listopadzie odbędzie się krajowa konwencja Nowoczesnej.

Skarbniczka regionu Magda Lipińska podsumowała stan finansów kół i regionu. Liczne głosy w dyskusji pokazały wyraźnie, jak trudna jest praca na każdym szczeblu, gdy środków finansowych brakuje nawet na stosowne oprogramowanie do ewidencji składek. Każde koło musi radzić sobie we własnym zakresie, opierając się w całości na zaangażowaniu własnych członków, licząc na wsparcie sympatyków, wykorzystując dostępne bezpłatnie narzędzia.

Na zakończenie Przewodniczący Regionu Jacek Warczygłowa podziękował wszystkim członkom Rady Regionu za wspólną pracę w trakcie kadencji. Kolejne spotkanie Rada odbędzie już w nowo wybranym składzie.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2021 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?